Apotek 1 gikk for Gambia og nådde målet

Slik gjorde Apotek 1 UNICEF-samarbeidet til en felles aktivitet

1 348

deltakere

322 176 627

skritt

31

dager
Apotek 1 ønsket å gjøre samarbeidet med UNICEF Norge synlig for ansatte over hele landet. Løsningen ble en felles aktivitetskampanje der hver gåtur tok dem nærmere målet.

Da Apotek 1 inngikk samarbeid med UNICEF Norge ønsket de å engasjere ansatte på en måte som gjorde samarbeidet konkret og lett å være med på.

Resultatet ble Gå for Gambia, en intern aktivitetskampanje der ansatte over hele landet gikk sammen for barns helse.

Målet var tydelig: Apotek 1 skulle gå en samlet distanse tilsvarende 25 tur-retur mellom Norge og Gambia. Klarte de det ville støtten til prosjektet økes med 10 prosent.

Hver gåtur, treningsøkt og hverdagsaktivitet bidro til fremdriften på kartet og til å løfte frem UNICEF Norges arbeid for livsviktige vaksiner i Gambia.

Dytt bidro med kampanjeoppsett, digital kartreise og en løsning som gjorde det enkelt for ansatte å registrere aktivitet og følge den felles reisen mot målet.

Det som startet som små steg i hverdagen ble en felles innsats for barns helse.

Da skrittene ble til konkret støtte

Etter 31 dager hadde 1 348 ansatte samlet 322 176 627 skritt. Kampanjen nådde målet sitt: 25 av 25 tur-retur. Dermed ble også den ekstra støtten til prosjektet utløst.

For Apotek 1 ble kampanjen en konkret måte å fronte samarbeidet med UNICEF Norge på samtidig som ansatte fikk en enkel og motiverende felles aktivitet i hverdagen.

Vill dere også skape rørelseglede?

Vi hjelper dere med å skape en aktivitetsutfordring som virkelig engasjerer – uansett bransje og størrelse på organisasjonen.